Утеплення даху та перекриття

Зателефонуйте нам

Івано-Франківськ +38 (067) 433-66-06

або залиште ваші контакти для детальної консультації

Дякуємо!

Ми Вам зателефонуємо найближчим часом

Виконані роботи

УТЕПЛЕННЯ ДАХУ ТА ПЕРЕКРИТТЯ

Для чого потрібно утеплення даху?

 1. Підвищення рівню комфорту всередині житла.
 2. Захист будівлі від втрат тепла, від впливу вітру та атмосферних опадів.
 3. Відчутна економія коштів під час подальшої експлуатації будівлі, зниження витрат на опалення.
 4. Збільшення терміну експлуатації житла.
 5. Шумоізоляція.

Варто знати: Найкраще теплоізоляцію даху робити під час його монтажу, саме тоді вдається досягти найкращих показників утеплення та герметизації.

Які матеріали для утеплення даху ми використовуємо?

Мінеральна вата

У якості утеплювача для даху використовують два види мінеральної вати: скловату та кам’яну або базальтову вату.

Кам’яна (базальтова) вата.

Кам’яна (базальтова) вата. Виробляється на основі гірських базальтових порід шляхом розплавлення та подальшої обробки. Матеріал пожежобезпечний та витримує температуру до +10000С. Має хороші звуко- та теплоізоляційні якості, вважається екологічно чистим та довговічним. Для утеплення даху використовують мінвату щільністю 30-35 кг/м3.

Скловата

Скловата. Негорючий матеріал для утеплення даху, виготовлений на основі скловолокна. Більш жорсткі та товщі волокна ніж в інших видів утеплювачів забезпечують низьку теплопровідність, чудову паро проникність та високий рівень шумоізоляції. Більш дешева, ніж кам’яна вата.

Недоліки мінеральної вати: при неправильному монтажі може натягнути вологу, що збільшить її теплопровідність майже втричі. Так, як вата є екологічним матеріалом, в ній можуть з’являтися та розмножуватися мікроорганізми й цвіль.

Пінопласт

Пінопласт

Синтетичний надлегкий, непідвладний деформації, впливу цвілі та мікроорганізмів матеріал для утеплення даху, який має чудові показники теплопровідності. Для утеплення даху використовується пінопласт 15-ї щільності.

Недоліки пінопласту: є горючим матеріалом, який може плавитися та виділяти чадний газ, внаслідок чого заборонений для використання в Євросоюзі. Не є повністю екологічним матеріалом. Ми утепляємо Ваші будинки пінопластом, який був оброблений спеціальним антіпіреновим складом проти горіння.

Екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол – синтетичний матеріал, який відрізняється від звичайного пінопласту технологією створення гранул. Екструдований пінополістирол отримують, змішуючи гранули полістиролу (за умов підвищеної температури та тиску) та вводячи спінюючий агент, а потім видавлюють з екструдеру. Щільність такого матеріалу становить близько 35 кг/м3. Серед інших його позитивних характеристик – один з найнижчих показників теплопровідності (0,037 Вт/(м•0C)), стійкість до проникнення вологи, плісняви, мікроорганізмів, довгий термін служби, негорючість.

Недоліки екструдованого пінополістиролу: низький рівень звукоізоляції та доволі висока вартість.

Пароізоляційна плівка

Пароізоляційна плівка

Пароізоляційна плівка – комбінований матеріал, який слугує парозахисним бар’єром, що запобігає утворенню конденсату на дахових конструкціях та утеплювачі.

Супердифузійна мембрана

Супердифузійна мембрана

Захисна плівка, яка вберігає теплоізоляцію від можливого проникнення атмосферної вологи та механічного руйнування (вивітрювання), повітропроникності, зберігаючи при цьому теплоізоляційні властивості матеріалу. Мембрана замінює одразу 2 види плівок: гідробар’єр та захист від вітру. Здатна пропускати крізь себе пар та не пускати його назад.

Обрешітка

Обрешітка

Обрешітка – конструкція у вигляді решітки або суцільний настил, що встановлюється поверх кроквяних ніг. Є основою для кріплення покрівельного матеріалу та забезпечує надійність теплоізоляції. Спеціалісти компанії «Адамсон» використовують обрешітку, виготовлену зі струганої дошки.

Варто знати: товщина обрешітки має відповідати товщині утеплювального матеріалу.

Дюбеля

Дюбель

Дюбеля необхідні для того, щоб захистити утеплювальну конструкцію від вітру. Під час теплоізоляції даху використовуються дюбеля з металічним стержнем та термоголівкою.

Кутники

Кутник

Кутники призначені для захисту зовнішніх кутків від пошкодження та для формування кутків укосів та прорізів.

Способи утеплення даху


Компанія «Адамсон» проводить якісне утеплення даху зсередини та ззовні будинку – на стадії покриття або при теплоізоляції готового даху. Розрізняється два способи теплоізоляції: стелі останнього поверху (горища) та утеплення перекриття даху(скатного).

Горище можна утеплити за допомогою мінеральної вати та пінопласту/екструдованого пінополістиролу. Теплоізоляція пінопластом обійдеться дешевше, ніж мінеральною ватою, проте буде менш екологічною. Утеплення екструдованим пінополістиролом – найдорожче, проте завдяки значній щільності матеріалу не потребує додаткового використання плівки. В іншому техніка монтажу утеплення пінопластом та екструдованим пінополістиролом не відрізняється.

Утеплення горища пінопластом


 • 1
  Укладання плит пінопласту
 • 2
  Укладання металічної сітки
 • 3
  Залиття стяжки

Плити пінопласту закріплюються дюбелями з розрахунку 4шт. на 1 м2. Стики пропінюються для герметизації. Конструкція покривається захисною плівкою щільністю 35 кг/м3. Це необхідно для того, щоб коли буде заливатися стяжка, пінопласт не деформувався.

Поверх пінопласту кладеться металічна сітка розмірами 1х2 м. Розміри вічок – 5х5 см або 10х10 см. Чим більше навантаження має витримувати сітка, тим менші вічка вона матиме.

Сітка зв’язується в’язальним дротом, поверх неї заливається стяжка (5 см). В середньому, стяжка має витримувати навантаження до 13 кг на 1 м3.

Утеплення горища мінеральною ватою


 • 1
  Приклеювання паробар’єрної плівки
 • 2
  Укладання перехресного каркасу та мінвати
 • 3
  Покриття супердифузійною мембраною
 • 4
  Набиття контррейок

Під час теплоізоляції мінеральною ватою стяжку не заливають. Першим шаром на крокви за допомогою бітумних стрічок приклеюється паробар’єрна плівка (щільність 110 кг/м3). Такими ж стрічками, щоб забезпечити конструкції більшу герметичність, вона приклеюється до стіни. Плівка піднімається на товщину утеплювача з запасом 10 см.

Наступним кроком є укладання перехресного каркасу (обрешітки), збитого з брусків розмірами 10х5 см. Мінвата укладається в 2 шари, товщина кожного – 5 см. Другий шар укладається таким чином, щоб перекривати стики.

Утеплювач покривається супердифузійною мембраною щільністю 135 кг/м3, яка проклеюється стрічкою. Мембрана з’єднується з паробар’єром там, де лишився запас 10 см, також за допомогою клейкої стрічки.

Перед чорновою підлогою набиваються контррейки, які з’єднуються між собою за допомогою стрічки-ущільнювача. Для цього ми використовуємо бруски розмірами 5х5 см, довжиною – 60 см. Наверх стелиться чорнова підлога, товщина якої від 30 до 50 мм.

Варто знати: плівка має укладатися таким чином, щоб вона трохи провисала (необхідно, щоб мембрана не порвалася під час сильних морозів).

Утеплення скатного даху


Варто знати: скатний дах рекомендується утеплювати лише мінеральною ватою.

 • 1
  Приклеювання захисної плівки
 • 2
  Укладання мінеральної вати
 • 3
  Герметизація за допомогою супердифузійної мембрани
 • 4
  Проклеювання конструкції паробар’єром

Якщо супердифузійна мембрана або гідробар’єр не були встановлені під час того, як клали крівлю, ми проклеюємо або набиваємо захисну плівку зсередини. Мембрана пропускає вологу крізь себе та не пускає її назад. Внаслідок цього конденсат стікає між покрівлею та не попадає на утеплювач (мінвату).

На балки вкладається мінеральна вата шириною 5 см з таким розрахунком, щоб перекрити стики. Мінвату прикріплюють на скоби і шпагат (спеціальний шнур для кріплення). Перехресний каркас розмірами 10х5 см кріпиться на кутники. Утеплювач кладеться в 2 шари, щоб досягти висоти теплоізоляції 10 см. Другий шар розміщується внакладку, щоб перекрити попередні стики

Для повної герметизації ми виводимо супердифузійну мембрану з покрівлі в ринву, а потім до стіни.

Щоб пар з приміщення не попадав в мінвату, додатково проклеюємо конструкцію паробар’єром, який залишається всередині. Це необхідно для того, щоб пар з приміщення не попадав в мінвату. Паробар’єр проклеюється як між собою, так і приклеюється до стіни: це забезпечує повну герметизацію конструкції.

Компанія «Адамсон» проводить також утеплення даху ззовні будинку. В цілому, техніка не відрізняється від теплоізоляції зсередини.

Голосів: 124
Відгуки Клієнтів:
23.12.2017
Віктор Васильович П.
Віктор Васильович П.

Вітаю усіх з прийдешніми святами! 

В нашому будинку цього року буде тепло, дякую за це спеціалістам Адамсону.


читати далі
16.10.2017
Анатолій Антонович О.
Анатолій Антонович О.

Робота компанії Адамсон залишила позитивні враження! Молодці!


читати далі
27.09.2017
Лариса Петрівна М.
Лариса Петрівна М.

У Вас дуже ввічливі, доброзичливі і приємні працівники. Так тримати!

Виконали все дуже добре, я забоволена вашою роботою.


читати далі
Усі відгуки