Куди тікає тепло?

04 вересня 2021

Пенсії та зарплати зростають потроху, а комуналка дорожчає стрімко й незважаючи ні на що. Та часто ми й не задумуємось, що сума у платіжці залежить і від нас. Не всі знають, наскільки просто зберегти або ж навпаки - втратити тепло у своїй оселі.

Загальний індикатор енергоефективності будівлі визначають діленням усього обсягу споживання енергії (на опалення та охолодження) за рік на його опалювальну площу. Водночас фактичне енергоспоживання більшості житлових будинків у нашій країні – на рівні 150-250 кВт.год/кв.м.

Щоб розібратись у цьому питанні «Репортер» звернувся до енергосервісної компанії Adamson. Отже, за даними фахівців для середньостатистичної квартири до 30% тепла «тікає» через вікна, 30-70% - через стіни. Зокрема, баланс втрат тепла в типовому багатоквартирному будинку в середньому виглядає так: Стіни – 40%; Вікна – 20%; Дах – 15%; Підлога – 5%; Вентиляція – 20%. А некоректно підібрані котли і неправильно змонтовані системи опалення можуть збільшити витрату енергоресурсів (того ж газу чи електрики) на 25-30%.

То як зрозуміти, що твоя квартира втрачає тепло і чи можна це виправити?

Куди тікає тепло?

Одразу варто зазначити, що для вирішення будь-якої проблеми її спершу треба детально вивчити. А допоможе в цьому послуга енергоаудиту. Фахівці ретельно досліджують житло: оцінюють герметичність приміщення, рівень вологості, аналізують температури на поверхні стін, вікон, тестують газовий котел і перевіряють, чи немає витоків газу. Також оцінюють загальний рівень обігу повітря й роботу вентиляції. Спробуємо описати найбільш «болючі» місця.

Вікна. З ними проблеми трапляються дуже часто, але й виправити ситуацію нескладно. Тепловтрати можуть бути в тому числі через так званий «холодний монтаж», який часто застосовується при заміні вікон. Наявність конденсату чи грибка одразу сигналізує про негаразди, крім того, зі справних вікон не має дути. Не слід забувати про обов’язковість постійного сервісування вікон, заміни ущільнювачів (за потреби). Буває, проблему може вирішити банальний силікон по периметру рами.

Утеплення. Якщо ви живете у квартирі та утеплили тонким пінопластом фасад, не варто думати, що це сильно допоможе зменшити суми у платіжці. В цій справі важливий кожен нюанс, починаючи з матеріалу, і все мусить бути у комплексі. У приватних будинках має значення ще й гідроізоляція цоколю та утеплення перекриття.

Опалення. З цим розібратись самому ще важче. Встановлення котла, розрахованого на більшу площу, не зробить дім теплішим. Слід обрати систему, яка забезпечить саме оптимальне тепло, ретельно прорахувати, скільки треба радіаторів тощо. До речі, про встановлення якісної системи опалення у нас часто згадують саме перед початком опалювального сезону, кажуть у компанії Adamson, коли майстри завантажені на повну. Та навіть якщо миттєво вирішити проблему не вийде, то краще не поспішати, а ретельно вибирати спеціалістів. Адже кожен хибний крок вестиме до тепловтрат, хоч спершу й не так помітних - поки не отримаєте платіжки.

Вентиляція. Для більшості - найменш очікувана причина тепловтрат. Але тут йдеться не лише про витяжку на кухні чи вентилятор у ванній, а про правильне проектування фільтрації повітря по всьому будинку. Вентиляція - одна з найважливіших систем будівлі. Якісна вентиляція забезпечує надходження свіжого повітря, зменшує концентрацію вуглекислого газу (CO2) , підтримує вологість повітря в межах норми 40-60%, а ці показники суттєво впливають на здоров’я та самопочуття людей.

Куди тікає тепло?

ІНШІ НОВИНИ

17.06.2017
В рамках заходу було проведено уроки, презентації, майстер-класи, конференції для дітей та дорослих, а також для кваліфікованих спеціалістів
26.04.2021
З приводу світлих Великодніх свят наша компанія долучилась до доброї справи.
1.07.2017
The Building Performance Institute, Inc.(BPI) є провідною організацією США, яка засвідчує, підтверджує та встановлює стандарти роботи професіоналів з оцінки енергетичного стану будівлі.