Вентиляція для ванної кімнати: проектування та встановлення

22 травня 2018

Вентиляція відповідає за якість повітря в квартирі і навіть за здоров'я. Висока вологість у ванній, та й самій квартирі сприяє розвитку грибка в швах плитки і викликає процеси корозії техніки. Так може почати іржавіти пральна машинка і деталі всередині. Для звичайної квартири природної вентиляції не вистачає, тому варто врівноважити вологість повітря, використовуючи вентиляційну систему.

Всі вимоги до вентиляційних систем в Україні внесені до норм ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки». Необхідний рівень вентилювання квартири розраховують за повітряним балансом. Правильна система вентиляції забезпечує приплив повітря зі швидкістю 25 м³/год. Якщо туалет суміщений із ванною, то приплив повітря не менше 50 м³/год. У нестандартних випадках фахівці рекомендують швидкість потоку 150 м³/год.

pВиди вентиляційних систем:

  • витяжна - вентилятор втягує повітря з кімнати і видаляє через вентиляційний канал, а свіжий надходить з приміщення квартири;
  • припливна - в приміщення подають чисте повітря, а відпрацьоване виводитися через вентиляційний канал;
  • змішана - система дозволяє регулювати надходження свіжого повітря і його видалення через вентиляційний канал.

Перш ніж встановлювати систему вентиляції варто правильно спланувати, куди і що монтувати. Важливо правильно вибрати розташування для монтажу вентилятора. Система вентиляції повинна виводити вологе повітря, тому для установки рекомендують вибирати верхню частину стіни навпроти входу в приміщення. Так потік повітря буде проходити ефективно: вологе повітря буде видаляти вентилятор, а свіжий буде надходити з протилежного боку.

Монтаж вентиляції

Для організації системи вентиляції зазвичай вибирають радіально-осьовий вентилятор. Для підключення вентилятора до електромережі потрібно дотримуватися всіх норм, так як пристрій буде працювати у умовах підвищеної вологості. На цьому ж етапі проводять установку додаткових приладів, наприклад, таймера або гіроскопа. Після перевірки підключення, отвір закривають гратами.

Помилки при монтажі вентиляції

Після самостійного монтажу можуть виникати проблеми з роботою системи вентиляції. Такі проблеми можна усунути самостійно, але є випадки, коли краще звернутися до професіоналів.

Помилки в проектуванні вентиляційної системи - це одна з найпоширеніших проблем.

Проблема: неправильне проектування може стати основною причиною неякісної роботи вентиляції. Варто розуміти, що на першому етапі важливе правильне технічне проектування вентиляційної системи. Так можна вберегти себе від зайвих витрат і проблем в процесі роботи. Якщо помилки істотні, то це може привести до повної переробки вентиляції.

Рішення: Фахівці враховують всі деталі, про які можна забути або просто не врахувати через недосвідченість.

Найчастіша проблема при самостійній установці вентиляційної системи - це підключення до вимикача світла.

Проблема: вентиляція працює разом з включеним світлом, поки людина перебуває у ванній кімнаті. Для видалення небажаної вологи, особливо після прийняття гарячого душу, часу мало. Ванна не провітрюється повноцінно.

Рішення: краще підключити вентилятор до окремого вимикача. І включати після кожного прийому душу на 15-20 хвилин, в залежності від потужності вентилятора.

Ще одна проблема - це неправильна установка вентилятора і поява шуму під час роботи.

Проблема: шум під час роботи вентиляції дуже сильний і заважає нормальному життю і сну. Так відбувається якщо вентиляційні канали проходять через житлові приміщення. Такий шум ще може говорити про те, що вентилятор встановлено неправильно.

Рішення: Для усунення шуму варто перевірити, чи правильно пройшла установка вентилятора, і чи не порушена в процесі тяга системи. Перевірте, чи були дотримані всі технологічні вимоги під час встановлення вентилятора. Цього може бути достатньо для вирішення проблеми. Якщо шум не зник, то варто застосувати шумопоглиначі.

Всіх цих помилок можна уникнути, якщо врахувати ці деталі в процесі проектування вентиляційної системи. Важливо розуміти, якщо вам потрібна якісна вентиляція на тривалий час, то це питання краще вирішувати з допомогу професійних фахівців. Щоб зробити один раз - якісно і на тривалий термін.


Інші новини
02 квітня 2018
Енергетичний паспорт - це документ, що підтверджує клас енергоефективності будівлі та містить рекомендації по зниженню енерговитрат. Оформлення енергопаспорту має високу практичну користь. Ви одразу зрозумієте, як і на чому можна зменшити витрати на обігрів, газ та електрику. Це реальна і довгострокова економія на комунальних платежах. Великий плюс в тому, що ця економія не зачепить Ваші комфортні умови життя.
31 січня 2018
Енергосервісна компанія ADAMSON більше 3 років підвищує енергоефективність житлових та комерційних приміщень. За цей час ми провели понад 1400 енергоаудитів, які допомогли визначити та впровадити заходи з енергозбереження. Хочете знати, як виглядає найефективніша економія з найменшим терміном окупності? Вашій увазі – 5 яскравих прикладів із нашої практики.
Відгуки Клієнтів:
23.12.2017
Віктор Васильович П.
Віктор Васильович П.

Вітаю усіх з прийдешніми святами! 

В нашому будинку цього року буде тепло, дякую за це спеціалістам Адамсону.


читати далі
16.10.2017
Анатолій Антонович О.
Анатолій Антонович О.

Робота компанії Адамсон залишила позитивні враження! Молодці!


читати далі
27.09.2017
Лариса Петрівна М.
Лариса Петрівна М.

У Вас дуже ввічливі, доброзичливі і приємні працівники. Так тримати!

Виконали все дуже добре, я забоволена вашою роботою.


читати далі
Усі відгуки