НЕ ДАЙТЕ СЕБЕ ОБМАНУТИ: ПОВНИЙ ЕНЕРГОАУДИТ VS ЕКСПРЕС-ЕНЕРГОАУДИТ

29 листопада 2017

Професійний енергоаудит – перший крок до енергозбереження і економії на комунальних платежах. Як не переплатити за послугу на рівному місці? Чому дорого – не означає якісно і «навірняк»? Як не помилитися з вибором сервісної компанії? Читайте відповіді в нашій статті.

ТИПИ ЕНЕРГОАУДИТУ ЗА ЧАСОМ І ОБСЯГОМ ВИКОНУВАНИХ РОБІТ

Сьогодні в Україні проводять два види енергетичного обстеження – експрес-енергоаудит (найдешевший) і повний інструментальний енергоаудит. Давайте з’ясуємо, який підхід слід вибрати для вашого індивідуального випадку.

Експрес-енергоаудит. Мета швидкого «наскрізного» методу – створити загальну картину технологічних процесів і енергетичних систем об'єкта, а потім (але не обов'язково!) – виявити можливості потенційного енергозбереження. Якщо мова йде про підприємство, проводиться також невелике опитування співробітників, які висловлюють свої зауваження та побажання енергоаудитору.

Експрес-енергоаудит проводиться за короткою програмою, не передбачає використання складних вимірювальних приладів, обмежений за часом і обсягом робіт. Планування будь-яких енергоефективних заходів на основі результатів експрес-обстеження неможливе.

Основні випадки проведення експрес-енергоаудиту:

 • для щойно введених в експлуатацію нових будівель і проектів будівель,
 • для організацій, які за первинну мету ставлять виявлення основних споживачів енергії,
 • за індивідуальним проханням замовника для обстеження окремих ділянок об'єкта.

Повний енергоаудит. За допомогою повного енергоаудиту з'ясовується технічний стан об'єкта, виявляються причини витоків тепла і втрат енергетичних ресурсів, а також розробляються рішення по їх зменшенню та підвищенню енергоефективності будівлі.

Детальне обстеження сьогодні замовляють як для комерційних, так і приватних приміщень. Врахуйте, що кошти, витрачені на проведення комплексного енергообстеження, окупаються набагато швидше для промислових об'єктів, ніж для приватних будинків або невеликих адміністративних будівель.

В Україні є енергосервісні компанії, які безпринципно видають тепловізійну зйомку за повноцінний енергоаудит. Ви повинні розуміти, що така зйомка – лише частина повномасштабного процесу щодо визначення ефективності використання енергетичних ресурсів та оптимізації супутніх витрат

ПІДХІД ADAMSON ДО ПРОВЕДЕННЯ ПОВНОГО ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ЕНЕРГОАУДИТУ

Енергосервісна компанія ADAMSON – одна з небагатьох в Україні, співробітники якої приїжджають на об'єкт зі своїм обладнанням, проводять необхідні розрахунки і виміри. Фахівці компанії розробляють унікальний план дій для кожного окремого випадку – в залежності від побажань і фінансових можливостей клієнта.

На одному з хлібокомбінатів за результатами енергоаудиту, вивчивши технологічні процеси, співробітники ADAMSON запропонували оптимізувати виробництво, перевівши одну з 4-х печей на електрику і випікаючи в ній тільки в нічний час – на підприємстві використовують двозонний тариф на електроенергію. Решта печі продовжили роботу на газу. Витрати окупилися через 7 місяців. Відчутна економія, чи не так?

Також, за домовленістю, ви можете розраховувати на консультацію з менш масштабних питань, ніж комплексний енергоаудит – наприклад, перевірка стану окремих елементів системи опалення, якості монтажу теплоізоляції, стану теплої підлоги, горища і т. д.

Переваги роботи з ADAMSON:

 • Ціна повного інструментального енергоаудиту приміщення до 250 кв. м у ADAMSON – 1000 грн (при середній ціні 5 тис. грн y енергоаудиторів, які, як правило, в інструментальному обстеженні обмежуються лише застосуванням тепловізора і, в окремих випадках, аеродверей)
 • Енергоаудитори ADAMSON адаптують кращі практики з енергозбереження з США, Німеччини і Скандинавії.
 • Це перша енергосервісна компанія в Україні, яка на додачу до тепловізійної зйомки почала використовувати аеродвері для виявлення тепловтрат.
 • Енергоаудитори компанії першими в Україні і СНД сертифіковані в Building Performance Institute (Існтитут енергоефективного будівництва) в США.
 • Компанія займається інструментальним енергоаудитом більше 3 років і вже встигла провести понад 1000 комплексних енергетичних обстежень по всій Україні.

Для виявлення осередків тепловтрат енергоаудитори ADAMSON використовують тепловізор, димовий олівець і аеродвері.

Переваги використання аеродверей:

 • точне виявлення витоків повітря і визначення рівня їх впливу на енергоефективність будівлі;
 • виявлення необхідності додаткової вентиляції приміщення;
 • оцінка герметичності окремих секцій або приміщень.

Тепловізор, аеродвері, димогенератор

Для перевірки витоків газу, а також самих газових котлів успішно застосовуються газоаналізатор і газосигнализатор. Для перевірки стану вентиляції енергоаудитори ADAMSON використовують анемометр.

За результатами енергоаудиту від ADAMSON вдалося підібрати оптимальну систему опалення для заводу «Атон» і опалювати лише ті приміщення, які реально використовуються (це всього 30% при загальній площі будівлі в 3000 кв. м)

Також співробітники компанії проводять детальну ревізію для виявлення проблем з вологістю (за допомогою вологоміра) і освітленням (застосовуючи люксметр). У деяких випадках застосовується цілий ряд додаткового обладнання – лазерний далекомір, бурова дриль, бороскоп та ін.

По завершенню повного енергетичного обстеження ADAMSON презентує клієнту свої рекомендації.

ПРОЕКТНИЙ АНАЛІЗ ВІД ADAMSON

Новий напрямок діяльності компанії ADAMSON – проектний аналіз. Тобто енергоаудитори беруть на контроль проекти, які приносять клієнти, і аналізують їх. В рамках проектного аналізу ADAMSON оцінює поточний рівень енергоефективності за підсумками комплексної перевірки, а також:

 • виявляє можливості щодо поліпшення ступеня досягнутої енергоефективності,
 • визначає потенційні варіанти додаткової економії енергії та фінансів,
 • прогнозує суму необхідних інвестицій.

Зі звіту про енергоаудит складських приміщень магазину «Копійочка» в Івано-Франківській області – енергосервісна компанія ADAMSON, жовтень 2017 (Запропоновані заходи допоможуть знизити витрати електроенергії на 69%!)

Зі звіту про енергоаудит НФК «Ураган» – енергосервісна компанія ADAMSON, вересень 2017 (економія енергоспоживання – 44%!)

Інструментальний енергетичний аудит від ADAMSON – перший крок до зниження комунальних платежів до 70%, а також підвищення рівня безпеки та комфорту в приміщенні.


Інші новини
31 січня 2018
Енергосервісна компанія ADAMSON більше 3 років підвищує енергоефективність житлових та комерційних приміщень. За цей час ми провели понад 1400 енергоаудитів, які допомогли визначити та впровадити заходи з енергозбереження. Хочете знати, як виглядає найефективніша економія з найменшим терміном окупності? Вашій увазі – 5 яскравих прикладів із нашої практики.
09 січня 2018
Професійно змонтована тепла підлога дозволяє економити до 30% енергії в порівнянні з радіаторами, не порушує цілісність інтер'єру, добре працює з «автоматикою». У цій статті ми зважили плюси і мінуси системи, а також зібрали цікаві факти і корисні поради по темі.
Відгуки Клієнтів:
23.12.2017
Віктор Васильович П.
Віктор Васильович П.

Вітаю усіх з прийдешніми святами! 

В нашому будинку цього року буде тепло, дякую за це спеціалістам Адамсону.


читати далі
16.10.2017
Анатолій Антонович О.
Анатолій Антонович О.

Робота компанії Адамсон залишила позитивні враження! Молодці!


читати далі
27.09.2017
Лариса Петрівна М.
Лариса Петрівна М.

У Вас дуже ввічливі, доброзичливі і приємні працівники. Так тримати!

Виконали все дуже добре, я забоволена вашою роботою.


читати далі
Усі відгуки