Франківськ, який треба берегти.

29 квітня 2021

 

     Кам'яницю на Грушевського,17 побудував у 1931 році лікар Осип Маланюк. Колишній полковник Української Галицької армії, пан Маланюк був хірургом та рентгенологом, тож саме тут мав перший в місті апарат. Тут жила і його донька, відома оперна співачка Іра Маланюк, яка прославила Україну та Івано-Франківськ в усьому світі. Це вона під час кожного свого концерту за кордоном наполягала на українській формі свого імені, щоб підкреслити свою національність. Архітектором будівлі став "батько" ратуші Станіслав Треля. Кожна деталь дверей, ліхтарик та віконце є візитівкою того періоду та людей, що творили історію міста.
 
реставрація старовинних дверей пам'ятки архітектури
     Ініціаторкою проєкту по реставрації старовинних дверей пам'ятки архітектури стала голова Профкому ТОВ Прикарпаттяобленерго Ольга Тишко. До ініціативи в статусі партнерів долучились колектив та Голова Правління обленерго Олександр Бубен, мешканці та власники квартир у будинку, Івано-Франківська обласна філармонія Імені Іри Маланюк, наша компанія, фан-шоп НФК "Ураган", Ковальська фабрика «Арма» та Ініціатива «Франківськ який треба берегти».
     Над реставраційними роботами працюватимуть реставратор-коваль Сергій Полуботко та майстер над вітражами Олег Семянів, які почнуть реалізовувати проект одразу після Великодніх свят. Реставраційні роботи триватимуть до 1 серпня. А побачити їх мешканці та гості Івано-Франківська зможуть в День незалежності України, 24 серпня.
 
реставрація старовинних дверей пам'ятки архітектури

Інші новини
26 серпня 2021
Завершено роботи із термомодернізації за програмою НЕФКО у ДНЗ "Троянда" .
Відгуки Клієнтів:
08.12.2020
Заклад Дошкільної Освіти Теремок
Заклад Дошкільної Освіти Теремок
Адміністрація, працівники, батьки, діти висловлюють найтепліші слова подяки  ТОВ «Енергосервісній компанії «Адамсон»»…

читати далі
01.07.2020
Ганна Геник 
Ганна Геник 

В день професійного свята бажаємо творчого натхнення та сповнення задумів.


читати далі
22.08.2019
Оксана Іванюк, голова ОСББ «Китайська стіна»
Оксана Іванюк, голова ОСББ «Китайська стіна»

Наше ОСББ оголосило такий собі тендер на проведення робіт по утепленню наших будинків. Пропозиції надали 6 фірм. Працівники Адамсон…


читати далі
Усі відгуки