Енергозберігаючі пластикові вікна

15 вересня 2016

Показники енергоефективності приміщення багато в чому залежать від обраного склопакета. Чим більша площа склопакета, тим гірші його енергозберігаючі властивості. Щоб їх підвищити, потрібно не просте скло марки М1 або М0, а спеціальне – i-скло. У багатьох склалося хибне враження, що такі вікна – це екзотика і коштують дуже дорого! Але насправді мова йде про різницю в цінах на рівні 200-300 грн, якщо говорити про стандартне вікно з двох стулок.

Варто відзначити, що енергозбереження - поняття багатопланове, воно залежить від хорошого монтажу, якісних ущільнювачів, притиску стулки, кількості повітряних камер, змісту повітряних камер, але головне - якісних показників скла. Тому ми з нього і почнемо:

Енергозберігаюче скло буває двох типів - К-скло і I-скло. Вони відрізняються один від одного фізичними якостями і рівнем енергозбереження.

К-скло має тверде покриття, яке зроблено на основі оксиду олова, що наноситься на одній зі стадій виробництва флоат-скла безпосередньо по лінії. Таке скло значно підвищує показник опору теплопередачі, але воно не використовується в склопакетах. В таких випадках використовується І-скло.

Чому?

Тому що I-скло, в порівнянні з K-склом, має більш високі показники теплозахисту. Вони відрізняються один від одного способом виробництва та якістю покриття.

Для отримання I-скла на флоат-скло у вакуумному середовищі наносять теплозберігаюче покриття на основі срібла вже після того, як воно вийшло з виробництва, і використовують для цього дороге устаткування. Шар утримується на склі силами молекулярного впливу і окислюється при контакті з киснем, тому при установці в склопакети І-скло встановлюють покриттям всередину.

І-скло має масу позитивних характеристик:

  • Завдяки своєму покриттю І-скло пропускає сонячне світло. Взимку воно відбиває короткохвильове випромінювання назовні, а всередину відбиває довгохвильове теплове випромінювання. Влітку відбувається все навпаки: вікно відбиває теплове довгохвильове випромінювання з боку вулиці назад, тому квартира не перегрівається влітку і не охолоджується взимку. Таким чином, воно зберігає 60% тепла проти 30%, яке зберігає звичайне скло.
  • Температура на поверхні І-скла вище, ніж на поверхні звичайного скла, це запобігає появі конденсату.
  • При установці однокамерного склопакета з енергозберігаючим склом, замість двокамерника зі звичайним, Ви економите гроші під час замовлення (така комплектація буде дешевше), і під час експлуатації вікна (на опаленні і кондиціонуванні приміщення). Економія на електроенергії складе 35% в рік, приблизно протягом року вікна окупляться.
  • Ви бережете фурнітуру вікна від зносу: чим важче стулка, тим більше навантаження на фурнітуру, двокамерний склопакет приблизно на 30% важче, ніж однокамерний з І-склом.
  • І-скло перешкоджає вигоранню речей на сонці, адже натуральні килимові вироби, шпалери, оббивка меблів піддаються дії УФ променів, від чого страждає їх привабливий вигляд.
  • Використовуючи енергозберігаючі склопакети, Ви сприяєте економії природних ресурсів, а значить, і поліпшенню екології.

Звичайне скло

Звичайне скло  

І-скло

 І-скло

Підіб'ємо підсумки: І-скло дасть господарям максимум енергозбереження, відсутність конденсату та високу світлопропускну здатність.

Нормативи і вимоги ГОСТів

Те, яким повинен бути показник опору теплопередачі, регулюється ГОСТом Б.В.2.6 - 24-2001, який діє в Україні з січня 2001 року і ГОСТом Б.В.2.6.-15-99, який діє з березня 1999 року, опір теплопередачі в віконних блоках має відповідати значенням не менше, ніж 0,5 м2 ° С / Вт для 1-ї кліматичної зони України. До неї відносяться Київ та інші області (Суми, Чернігів, Донецьк, Кіровоград, Луганськ, Полтава).

Порівняльна таблиця показників опору теплопередачі:

Склопакет

Коефіцієнт опору теплопередачі, R (м2 ° С / Вт)

4-16-4

0,32

4-12-4-16-4

0,52

4-16-4i

0,59

4-16Ar-4i

0,66

4-12-4-16-4i

0,72

4-12Ar-4-16Ar-4i

0,8

 

Як видно, 1-но камерний склопакет зі звичайним склом забезпечує майже в два рази менший опір теплопередачі, ніж 1-но камерний склопакет з аргоном і І-склом.

Який склопакет тепліше? 1-но або 2-х камерний?

З цієї ж таблиці значень простежується, що у двокамерного склопакета опір теплопередачі на 60% вище, ніж у 1-но камерного.

Склопакет, в камерах якого знаходиться аргон, а не повітря, покращує ефективність. Це відбувається тому, що аргон не дуже швидко відбирає тепло у внутрішнього скла і повільніше передає тепло від внутрішнього скла зовнішньому, так як його теплопровідність і теплоємність менше. Аргон покращує показники склопакета в середньому на 10%.

Найтеплішим склопакетом є 2-х камерний з аргоном замість повітря в камерах та І-склом (він забезпечує найвищий R (м2 ° С / Вт) = 0,80).

За нашими даними, за кілька останніх років продажі енергозберігаючих вікон зросли з 10 до 46%. Кількість людей, що купують енергозберігаючі вікна, стає дедалі більшою, тому що коштують вони приблизно на 10% аналогічного склопакета зі звичайним склом, але економлять вдвічі більше теплової енергії.


Інші новини
22 травня 2018
Вентиляція відповідає за якість повітря в квартирі і навіть за здоров'я. Висока вологість у ванній, та й самій квартирі сприяє розвитку грибка в швах плитки і викликає процеси корозії техніки. Так може почати іржавіти пральна машинка і деталі всередині. Для звичайної квартири природної вентиляції не вистачає, тому варто врівноважити вологість повітря, використовуючи вентиляційну систему.
02 квітня 2018
Енергетичний паспорт - це документ, що підтверджує клас енергоефективності будівлі та містить рекомендації по зниженню енерговитрат. Оформлення енергопаспорту має високу практичну користь. Ви одразу зрозумієте, як і на чому можна зменшити витрати на обігрів, газ та електрику. Це реальна і довгострокова економія на комунальних платежах. Великий плюс в тому, що ця економія не зачепить Ваші комфортні умови життя.
Відгуки Клієнтів:
23.12.2017
Віктор Васильович П.
Віктор Васильович П.

Вітаю усіх з прийдешніми святами! 

В нашому будинку цього року буде тепло, дякую за це спеціалістам Адамсону.


читати далі
16.10.2017
Анатолій Антонович О.
Анатолій Антонович О.

Робота компанії Адамсон залишила позитивні враження! Молодці!


читати далі
27.09.2017
Лариса Петрівна М.
Лариса Петрівна М.

У Вас дуже ввічливі, доброзичливі і приємні працівники. Так тримати!

Виконали все дуже добре, я забоволена вашою роботою.


читати далі
Усі відгуки